24.12.2015

Coś dla duszy i ciała... - sól do kąpieli BingoSpa JapaneseNo i mamy kalendarzową zimę. Jedni się cieszą, w nadziei wyczekując śniegu, inni odliczają dni do upalnego lata. Osobiście należę do tej drugiej grupy, jestem okropnym zmarzluchem i dogrzewam się na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich są ciepłe, relaksujące kąpiele, które rozgrzewają zarówno moje ciało, jak i zmysły. Sole, olejki, kule musujące, galaretki i płyny... to są moi zimowi ulubieńcy! Dlatego dzisiaj kilka słów o moim umilaczu z BingoSpa:


Do wyboru mamy dwa warianty zapachowe:
* Japanese - tutaj
* Tahitian Noni- tutaj


 Jednak do tej pory wypróbowałam tylko tę pierwszą wersję i to właśnie o niej będzie dzisiejszy post.

Bath salt Japanese jest bogata w niezbędne dla skóry minerały i mikroelementy. Zawiera łatwo przyswajalne: magnez, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas oraz ekstrakty z roślin: Camelia Sinensis, Ginkgo Biloba, Panax Ginseng.

Pełen skład:

Sodium Chloride, Magnesium, Sulphur Oxide, Calcium Sulphate, Sodium Lauryl Sulphate, Camelia Sinensis Extract, Aspalathus Linearis Extract, Acarus Calamus Extract, Ginkgo Bilobae Extract, Arnica Montana Extract, Urtica Dioica Extract, Amber Extract, Panax Ginseng Extract, Mel Extract, Parfum, Cl42080.


Liście miłorzębu japońskiego zawierają spore ilości glinkgolidów i flawonoidów, w tym wzmacniające naczynia włosowate rutynę i kwercetynę, które pobudzają krążenie, poprawiają ukrwienie, zmniejszają napięcie naczyń krwionośnych oraz zapobiegają ich pękaniu. Neutralizują wolne rodniki, wywierają wpływ na prawidłowy metabolizm komórek skóry i hamują proces jej starzenia.


Żeń-szeń stymuluje natomiast odnowę naskórka, przywracając skórze równowagę fizjologiczną i regulując gospodarkę wodno-tłuszczową.

Zapach:
Odbiór zapachu to bardzo indywidualna sprawa, więc nie mogę Wam polecić mojej wersji Japanese, bo zdaję sobie sprawę z tego, że ten wariant zapachowy nie przypadnie do gustu każdemu. 
Jest to raczej kosmetyk dla tych, którzy lubią świeże, morskie i intensywne aromaty, od których <niestety> może rozboleć głowa.

Kryształy soli: ręcznie selekcjonowane, dosyć grube i efektowne.


Kąpiel z dodatkiem soli z BingoSpa minęła bardzo przyjemnie, skóra po wyjściu z wanny była gładka i ukojona, a ja sama zrelaksowana i odprężona. Mam ochotę wypróbować inny wariant zapachowy!

Cena: 12,50 zł/650 g.

6 komentarzy:

  1. Miałam kiedyś tahitian noni ale taką bardzo drobno zmielona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię sole do kąpieli BingoSpa, jednak tej akurat nie miałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mimo, że jestem kąpielomaniaczką to za solami nie przepadam.

    OdpowiedzUsuń