27.07.2016

Na co zwracam uwagę u innych blogerek??Każda z nas zapytana o to, czym powinna cechować się blogerka, na której wpisy czekamy z utęsknieniem, prawdopodobnie udzieli innej odpowiedzi. W mojej ocenie, zbyt banalnym stwierdzeniem byłoby to, że powinna mieć w sobie coś, co przyciąga ludzi do jej miejsca w sieci. Zbyt banalnym, a może zbyt mało wymagającym? Ja nie ukrywam, że mimo iż blogów znam naprawdę wiele, to pośród nich jest zaledwie garstka tych, do których wracam codziennie.
Uważam, że jeśli podejmujemy się jakiejś działalności to powinniśmy się jej w pełni oddać. Nie inaczej jest z blogowaniem i byciem prawdziwą blogerką. Zdaje sobie sprawę z tego, że w naszym kraju bycie blogerką jest na każdym kroku obśmiewane, ale na PL świat się nie kończy. Ci co najgłośniej wyrażają swoje zdanie, nie wiedzą o social media kompletnie niczego! Nie mają zielonego pojęcia, że jest to praca jak każda inna. Każda z blogerek poświęca swojej stronie bardzo wiele czasu i wysiłku przy tworzeniu publikowanych na niej treści. Zamieszczane we wpisach zdjęcia zajmują często kilka godzin. Muszą być one nietypowe, ciekawe, mają zachęcać. U wielu z nas posty pojawiają się kilka razy w tygodniu, u tych bardziej ambitnych, nawet 2 razy dziennie! I za to należy im się ogromny plus, gdyż dla mnie - po tej drugiej stronie, kiedy wcielam się w rolę czytelnika, częstotliwość publikacji jest bardzo ważna. Jeden post w miesiącu?? NIE! Być może jestem zbyt zachłanna, ale to mi nie wystarcza! Pamiętajcie jednak, że nie chodzi o ilość, ale przede wszystkim o jakość i formę przekazu! Dlaczego zwracam na to szczególną uwagę? Bo po prostu na to zasługuję!

 Znacie jakieś wspaniałe blogerki, którym gorąco dopingujecie? Dajcie znać w komentarzach! Jestem bardzo ciekawa za co je cenicie i dlaczego z chęcią zaglądacie na prowadzone przez nie blogi.

5 komentarzy:

 1. Ciekawie przekazana treść recenzji czy jakiegoś innego artykułu, poprawne budowanie zdań i brak błędów ortograficznych. Iii lubię popatrzeć na ładne zdjęcia:) nawet jeśli są to zdjęcia kosmetyków

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najchętniej odwiedzam blogi zwyczajnych dziewczyn, nie muszą mieć profesjonalnych zdjęcia ani pisać super poprawnie językowo. Najbardziej lubię takie blogerki, które piszą często i systematycznie, zajmują się wieloma sprawami, np. pracują, wykonują różne projekty, wychowują dzieci. Sama mam wiele spraw na głowie i cały czas staram się efektywnie wykorzystywać czas, dlatego chętnie podpatruję inne kobiety, które również działają na wielu polach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa treść i piękne zdjęcia zdecydowanie przyciągają moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam podobne wymagania :)
  A co do blogerek, na których posty czyham z niecierpliwością, są to między innymi Tssuki No, Biały Wilk i Carolyn Dolly :)
  http://tuniemanicciekawego.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście nie wyobrażam sobie publikowania codzienne lub co więcej 2 razy dziennie - wiem, że czytelnik nie będzie w stanie (jeśli oczywiście chce) nadrobić wszystkiego w tak krótkim czasie biorąc pod uwagę czytanie kilu/kilkunastu blogów + obowiązki domowe i inne ;) Sama wiem to po sobie. Przygotowanie jednego wpisu nie raz zajmuje kilka godzin bądź dni także .. :)

  OdpowiedzUsuń