23.04.2017

Zabiegi oczyszczające na twarzZanieczyszczenia środowiska, stres czy nieodpowiednia dieta nie sprzyjają naszej cerze. Skóra nie jest w stanie poradzić sobie z samooczyszczaniem; powstają wypryski, zaskórniki i niedoskonałości. Cera nie oddycha, przyjmuje szary, niezdrowy koloryt, sprawia wrażenie zmęczonej i starzeje się szybciej. Dzisiaj podpowiem Wam, jaki zabieg będzie najlepszy do danej cery. Na czym polega i jakie daje efekty?


 Sposobów na oczyszczanie skóry jest wiele, podobnie jak typów cery. Osobiście, przed wykonaniem jakiegokolwiek inwazyjnego zabiegu, polecam konsultacje z kosmetologiem lub dermatologiem. Nie każda metoda będzie bowiem odpowiednia dla każdego. Coś co sprawdza się u mnie, niekoniecznie pomoże na Wasze dolegliwości. Dlatego jeżeli nadal nie wiesz co wybrać, zapraszam do lektury.

1. Mikrodermabrazja, nazywana również mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Ten zabieg oczyszcza skórę z wągrów, martwych komórek oraz ułatwia wniknięcie składników aktywnych. Jest przeznaczony dla osób z cerą problematyczną i zanieczyszczoną (tłusta, mieszana, trądzikowa).
Cena: ok. 200 zł.

2. Peeling chemiczny, czyli złuszczanie kwasami, to zabieg oczyszczający, podczas którego kosmetyczka aplikuje na skórę jedną lub kilka warstw kwasu, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte podczas zabiegu kwasy posiadają czynne właściwości złuszczające, zmniejszają grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka i zapobiegają gromadzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. Przez kilka dni od zabiegu skóra staje się bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się odsłaniając nową, świeżą warstwę.
Cena zabiegu: ok. 100 zł.

3. Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Pierwszym etapem zabiegu jest zwilżenie skóry. Następnie kosmetyczka rozprowadza za pomocą specjalnej szpatułki ultradźwięki. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej.
Cena: ok. 150 zł.

4. Maski oczyszczające - każdy salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie szeroką gamę masek oczyszczających. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu nakładana jest zarówno maska oczyszczająca, jak i odbudowująca czy nawilżająca. Ma to na celu zoptymalizowanie nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia oraz wyciszenie i złagodzenie podrażnionej skóry.
Cena: od 150 zł. 


Jak skóra wygląda po zabiegach?

 Zwykle są to bardzo intensywne zabiegi, dlatego po ich zakończeniu cera nie wygląda zbyt wyjściowo. Nasze wypryski są bardziej uwydatnione, a zaczerwienienie utrzymuje się nawet do kilku godzin.


Przeciwskazania:

Warto zaznaczyć, że cera po zabiegu nie może być wystawiana na promienie słoneczne! Łatwo wtedy o przebarwienia skórne, dlatego kosmetolodzy bardzo często zalecają stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

 Jak często należy powtarzać zabieg?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Niekiedy wystarczy 1-2 zabiegi i skorygowanie nawyków pielęgnacji w domu, aby uzyskać trwałą poprawę. Innym razem zabieg należy powtarzać 1-2 razy w ciągu roku.

Pamiętajcie, że powstawanie zanieczyszczeń nie trwa jeden dzień, pracujemy na nie często latami. Nie oczekujmy więc zlikwidowania problemu po jednej wizycie u kosmetyczki.  
Leczenie cery wymaga SYSTEMATYCZNOŚCI!


9 komentarzy:

 1. Masz rację - systematycznośćto podstawa! A najważniejsza i tak jest pielęgnacja w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem ciekawa mikrodermabrazji.

  OdpowiedzUsuń
 3. jeśli chodzi o oczyszczanie i zabiegi to wykonuję tylko te domowe :) jestem systematyczne i na stan cery nie muszę narzekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczyszczanie twarzy to u mnie podstawa ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nigdy nie byłam na takich zabiegach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie wyobrażam sobie oczyszczenia twarzy bez umycia jej szczoteczką elektryczną - bez tego czuję się tak "brudno". Zabiegów żadnych nie stosowałam, ale brzmią ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mysim pyszczkom przydałoby się oczyszczenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak, systematyczność jest najważniejsza.

  OdpowiedzUsuń