15.06.2017

Jakie wartości w życiu cenisz najbardziej?Doskonale wiecie, że przygotowywanie publikacji o tematyce urodowej, a więc przybliżanie tematów, którymi interesują się współczesne kobiety, to dla mnie ogromna przyjemność. Jednak zbieramy się w tym miejscu nie tylko po to, aby delikatnie połechtać naszą próżność i poplotkować o tym czy dany krem przynosi rezultaty w stosowaniu czy też nie. Czasami warto poruszyć nieco głębsze tematy... i z takimi również chciałabym się zmierzyć! 

Biegamy całymi tłumami w pogoni za pieniędzmi, sławą i sprawami czysto materialnymi. Nie mamy najmniejszej ochoty zainteresować się osobą, z którą przypadkowo się zderzymy, ale kiedy pod nogami znajdziemy niebieski banknot nie ma żadnej mocy, byśmy mogli przejść obok niego obojętnie...
 Dobra materialne w rękach człowieka mają stanowić pomoc w prowadzeniu życia, powinny być traktowane jako narzędzia rozwoju. My zaś, wynosimy je na pierwszy plan naszej hierarchii życiowej zatracając przy tym całą ideę ziemskiej egzystencji i człowieczeństwa. Słowa typu ,,miłość", ,,przyjaźń" czy ,,rodzina" padają z naszych ust znacznie rzadziej niż ,,pieniądze" czy ,,praca". Odnoszę wrażenie, że ta pogoń zainfekowała nasze umysły w tak dużym stopniu, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż dobra materialne bledną w obliczu braku dóbr niematerialnych (duchowych).
Niejednokrotnie tłukąc się z własnymi myślami przeklinam samą siebie za fakt, iż jestem typem obserwatora. Im częściej przyglądam się ludziom żyjącym wokół mnie i analizuję ich zachowanie, tym bardziej jestem zrozpaczona. Gnają przed siebie jak szaleńcy w błędnej pogodni wyrywając sobie włosy z głów, wypruwając żyły... Na śmierć głodzą swe serca i mózgi. Coraz więcej ludzi zapomina, albo co gorsza wypiera się najwyższych wartości takich jak miłość, przyjaźń czy rodzina na rzecz uzależniania swojej wartości, pozycji i pewności siebie od rzeczy materialnych.
Samochody, kosmetyki, markowe ubrania, sprzęty elektroniczne, a nawet wykwintne jedzenie w restauracjach dodaje w dzisiejszych czasach ludziom plusów do swojej osobowości. Presja ze strony otoczenia jest tak wielka, że osobiście znam osoby, które potrafią odmówić sobie obiadu na rzecz najnowszej torebki! Z jednej strony jest to komiczne i uśmiech sam pcha się na usta, ale jeśli takie zachowania widzimy na co dzień, sprawa przybiera znacznie innej wagi, a w oczach czai się tylko i wyłącznie przerażenie.
Mam Nikona. Szuflady wypchane kosmetykami. Lubię nowe ubrania i zakupy. Moje życie nie polega tylko na działaniu w sieci i otaczaniu się materialnymi przyjemnościami. Relacje międzyludzkie nawiązuję nie po to, by pokazać komukolwiek, że jestem lepsza/mam więcej. Żyję głównie dla tych wartości, które daje nam sama natura i ludzie.


Warto zatem raz na jakiś czas odciąć się od tych rzeczy. Wyjść na spacer, poddać się refleksji nad otaczającym nas życiem. Zrozumieć swoje błędy i uporządkować swoją hierarchię wartości.A Ty jakie wartości w życiu cenisz najbardziej?


6 komentarzy:

 1. W moim życiu najważniejsza jest rodzina, przyjaźń.. na tym się skupiam. Też jestem typem obserwatora niestety (wydaje mi się, że Ci, którzy widzą mniej są szczęśliwsi ;) ).

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie wartości są dla mnie najważniejsze? Rodzina, druga połówka, ciężka praca i osiąganie wymarzonych celów. Na nic mi tam fałszywe przyjaźnie i inne znajomości. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś tak mi się skojarzyło: "Pieniądze szczęścia nie dają... ale Ty to sprawdź!". To nie jest tak, że kasa służy tylko do kupowania nowych torebek, ona przede wszystkim daje możliwości. Możliwości pomocy rodzinie, podarowania czegoś fantastycznego, jakiś nowych przeżyć. Możliwości podróżowania, poznawania tych nowych inspirujących ludzi, którzy mogą zmienić życie. Byłabym hipokrytką, gdybym stwierdziła, że nie dbam o pieniądze, bo szanuję je i ich posiadanie jako drogę do spełniania wymarzonych celów. Na pewno jednak moje cele związane są z moją rodziną, o którą dbam najbardziej i poznawaniem świata.

  OdpowiedzUsuń
 4. bycie z drugim człowiekiem i dobre relacje międzyludzkie są najważniejsze. praca to konieczność, a blog przyjemności hobby

  OdpowiedzUsuń