Rejestracja do Klubu AVON

Rejestracja do Klubu AVON
Każda dziewczyna, która potencjalnie myśli o zostaniu konsultantką, musi sama na własnym przykładzie przekonać się do realnych korzyści płynących z Klubu Avon. Warto zatem zaryzykować i spróbować swoich sił, bo jest to dodatkowa praca, którą można wykonywać właściwie przy każdej okazji! Ilość Twoich możliwych do wykorzystania narzędzi jest ogromna: dom, znajomi, szkoła, Facebook, Instagram, blog firmowy, kanał video oraz wiele innych. Korzyści zależą już tylko od Twojego pomysłu, zaangażowania i samodyscypliny, bo wbrew pozorom zyski na ,,własnym etacie" są zależne tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojej marży! Kliknij w ikonę powyżej, wypełnij formularz rejestracyjny i zacznij działać już dziś! AVON rejestracja

Eveline Loquid Control - analiza składu hitowego podkładu!



Skłamałabym, gdybym napisała, że nie lubię kosmetyków marki Eveline [KLIK]
Według mnie ta firma ma naprawdę ciekawe, ogólnodostępne produkty w przystępnych cenach. Od lat jestem wierną fanką ich tuszy do rzęs, palet do konturowania czy kremów do depilacji nóg.
Od kiedy sięgam pamięcią, nigdy jednak nie udało mi się przetestować żadnych podkładów do twarzy. 
W dzisiejszym poście przeanalizuję zatem dogłębnie osławiony na youtube matująco - kryjący Liquid Control HD.



* Aqua (Water) – woda

* Dimethicone – silikon, zmniejsza lepkość preparatu. Silikony to popularna nazwa siloxanów. W zależności od wielkości cząstek, różnią się właściwościami i funkcją w kosmetykach, ale z reguły stosowane są jako emolienty, tworzą warstwę okluzyjną i poprawiają konsystencję produktów. Ogólnie są to związki uznane za bezpieczne. Ze względu na to, że silikony o małej masie cząsteczkowej mogą wchłaniać się do organizmu, należy ograniczyć ich stosowanie oraz zwracać uwagę na czystość silikonów o wysokiej masie cząsteczkowej, które mogą zawierać silikony o niskiej masie cząsteczkowej jako zanieczyszczenia. Badania nie wskazują na to, że silikony posiadają właściwości komedogenne.

* PEG-10 Dimethicone – emulgator, silikon.

* Talc – talk, zagęstnik. Ma postać pudru. W połączeniu z potem tworzy „lepką maskę” co utrudnia skórze w znacznym stopniu wydzielanie toksyn. Może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych oraz ropnych zaskórników.

* Isododecane – emolient, otrzymywany z ropy naftowej.

* Trimethylsiloxysilicate – emolient, silikon.

* Nylon- 12– polimer. Pełni role zagęstnika. Absorbuje nadmiar sebum, wygładza optycznie skórę.

* Glycerin – gliceryna. Posiada właściwości higroskopijne, w naturalny sposób osłania skórę (przenika do przestrzeni międzykomórkowej i ram wiąże cząsteczki wody). Zapobiega wysychaniu kosmetyku.

* Propylene Glycol – glikol propylenowy. Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę, a także promotor przenikania, co znaczy, że ułatwia transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka. Związek jest uznany za bezpieczny, nie wykazuje rakotwórczości. Jak z przypadku wszystkich promotorów przenikania, może wspomagać transport również szkodliwych substancji, np. zanieczyszczeń tlenków propylenu. W wysokich stężeniach, może wywoływać podrażnienia. Związek ma zdolność do akumulacji.

* Sodium Chloride – chlorek sodu. W kosmetykach stosowany jako zagęstnik. Poprawia też właściwości myjące produktu. Może wysuszać skórę osób nadwrażliwych.

* Phenoxyethanol – jeden z najczęściej stosowanych środków konserwujących w kosmetykach. Używany także jako stabilizator i substancja zapachowa. Zatwierdzony w kosmetykach w stężeniach do 1,0%. Komisja Europejska ostrzega, że może być toksyczny, gdy stosowany dookoła jamy ustnej. Może powodować podrażnienia w okolicach oczu i ust, uszkodzenia komórek wątroby oraz być absorbowany przez skórę. FDA (US Food and Drug Administration) ostrzega, iż niemowlęta oraz kobiety w ciąży nie powinny mieć styczności z produktami kosmetycznymi zawierającymi fenoksyetanol.

* PEG/ PPG- 18/18 Dimethicone – emulgator, zmniejsza lepkość preparatu.

* Trimetoxycaprylylsilane – silikon, emulgator.

* Magnesium Sulfate – stabilizator emulsji, zagęstnik.

* Parfum – substancja zapachowa. U niektórych może wywołać reakcję alergiczną.

* Disteardimonium Hectorite – zagęstnik, stabilizator emulsji. Substancja pochodzenia naturalnego.

* Caprylyl Glycol – emolient, zapobiega wysychaniu kosmetyku. Kondycjonuje skórę (zmiękcza, wygładza). Tworzy film, co daje właściwości pośrednio nawilżające.

* DMDM Hydantoin – donor formaldehydu, pełni rolę konserwantu. Donory formaldehydu są kontrowersyjne ze względu na to, że formaldehyd, który występuje w tych związkach, w 2011 roku został określony czynnikiem rakotwórczym dla człowieka. Według badań z 2009 roku może on powodować także mutacje DNA, które mogą przyczynić się do rozwoju białaczki. Uwalnianie formaldehydu jest zależne od wartości pH oraz temperatury (wzrasta proporcjonalnie do temperatury), wzrasta także z czasem przechowywania produktów i jest specyficzne dla konkretnych kosmetyków.

* Chlophenesin – kiedyś używany w farmacji i medycynie jako substancja rozluźniająca mięśnie. W kosmetykach pełni funkcję konserwantu. Ma silne działanie drażniące, zwłaszcza u osób z suchą i wrażliwą skórą. Wykazuje działanie na układ nerwowy. Zaleca się unikanie tego składnika kobietom w ciąży, matkom karmiącym i dzieciom.

* Propylene Carbonate – węglan propylenu, pochodna ropy naftowej. Wspomaga penetrację innych składników wgłąb skóry, pełni rolę rozpuszczalnika. Może powodować podrażnienia.

* EDTA – EthyleneDiamine Tetraacetic Acid i jego sole to krystaliczne substancje często spotykane w postaci wodnych roztworów. EDTA jest czynnikiem chelatującym, czyli takim, który ma zdolność wiązania jonów metali. Zespół ekspertów ds. Oceny składników kosmetycznych (CIR) stwierdził, że ETDA i powiązane związki są bezpieczne w zastosowaniach w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała, należy jednak zachować ostrożność przy łączeniu ich z substancjami niebezpiecznymi. EDTA jest głównie syntetyzowany z etylenodiaminy (1,2-diaminoetan), formaldehydu i cyjanku sodu. Prawidłowy proces syntezy nie powinien prowadzić jednak do zanieczyszczeń związku EDTA jego substratami (etylenodiaminą, formaldehydem czy cyjankiem sodu). Najpopularniejsza metoda syntezy może powodować jedynie powstawanie zanieczyszczeń kwasem nitrylotrioctowym (inny popularny chelator).


* CI 77891 (Titanium Dioxide) – EDTA (EthyleneDiamine Tetraacetic Acid) i jego sole to krystaliczne substancje często spotykane w postaci wodnych roztworów. EDTA jest czynnikiem chelatującym, czyli takim, który ma zdolność wiązania jonów metali. Zespół ekspertów ds. Oceny składników kosmetycznych (CIR) stwierdził, że ETDA i powiązane związki są bezpieczne w zastosowaniach w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała, należy jednak zachować ostrożność przy łączeniu ich z substancjami niebezpiecznymi. EDTA jest głównie syntetyzowany z etylenodiaminy (1,2-diaminoetan), formaldehydu i cyjanku sodu. Prawidłowy proces syntezy nie powinien prowadzić jednak do zanieczyszczeń związku EDTA jego substratami (etylenodiaminą, formaldehydem czy cyjankiem sodu). Najpopularniejsza metoda syntezy może powodować jedynie powstawanie zanieczyszczeń kwasem nitrylotrioctowym (inny popularny chelator).

* CI 77491, CI 77492, CI 77499 – tlenki żelaza, pigmenty mineralny.


Jeden wielki silikon z donorem formaldehydu na piękne zakończenie Niestety tak właśnie wygląda większość drogeryjnych podkładów. Eveline Liquid Control, Revlon Colorstay czy Bourjois Healthy Mix to tylko kilka przykładów hitowych śmieci. 
I mimo, iż na skórze wyglądają super, ja jestem zdecydowanie na NIE! 



Komentarze

  1. Ja nie miałam tego podkładu, mam mineralny Lily Lolo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi nawet on nie pasował nie patrząc na skład :P Robił okropną pomarańczę na twarzy, więc dla mnie to bubel.

    OdpowiedzUsuń
  3. Popatrz, nawet bym nie pomyślała, że on jest składowo taki słaby.

    OdpowiedzUsuń
  4. wooooow, a ja nawte nie miałam pojęcia ;oo!

    OdpowiedzUsuń
  5. Thanks for sharing such information. This is really helpful for me. you can also visit our blog
    Beauty Blog

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty