Rejestracja do Klubu AVON

Rejestracja do Klubu AVON
Każda dziewczyna, która potencjalnie myśli o zostaniu konsultantką, musi sama na własnym przykładzie przekonać się do realnych korzyści płynących z Klubu Avon. Warto zatem zaryzykować i spróbować swoich sił, bo jest to dodatkowa praca, którą można wykonywać właściwie przy każdej okazji! Ilość Twoich możliwych do wykorzystania narzędzi jest ogromna: dom, znajomi, szkoła, Facebook, Instagram, blog firmowy, kanał video oraz wiele innych. Korzyści zależą już tylko od Twojego pomysłu, zaangażowania i samodyscypliny, bo wbrew pozorom zyski na ,,własnym etacie" są zależne tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojej marży! Kliknij w ikonę powyżej, wypełnij formularz rejestracyjny i zacznij działać już dziś! AVON rejestracja

Lancome Advanced Génifique (serum aktywujące młodość) - analiza składu

 Mimo tego, iż post ze szczegółową analizą składu słynnego serum Advanced Night Repair od Estee Lauder [KLIK] dodałam już przeszło 3 lata temu, to wciąż jest on bezkonkurencyjny jeśli chodzi o statystyki i Wasze komentarze. 

Dziś postanowiłam pogrzebać kijem w mrowisku koncernu Lancome i wziąć pod lupę jeden z ich czołowych produktów: koncentrat/serum do twarzy Advanced Génifique. Jesteście ciekawi za co płacą bogaci konsumenci??

* Aqua / Water – woda

* Bifida Ferment Lysate – bakterie probiotyczne. Wspomagają proces regeneracji skóry po szkodliwym działaniu promieniowania UV. Dbają o prawidłowe nawilżenie w naskórku oraz chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

* Glycerin – gliceryna. Posiada właściwości higroskopijne, w naturalny sposób osłania skórę (przenika do przestrzeni międzykomórkowej i tam wiąże cząsteczki wody). Zapobiega wysychaniu kosmetyku. U niektórych osób zapycha.

* Alcohol Denat. – alkohol denaturowany (etanol skażony) należący do grupy alkoholi o niskiej masie cząsteczkowej. W kosmetykach stosowany jako rozpuszczalnik, substancja konserwująca, bakteriobójcza. Narusza barierę hydrolipidową naskórka, przez co może przesuszać i podrażniać skórę. Można go spotkać najczęściej w tonikach i żelach do cer problematycznych. Pojawia się także w kosmetykach do stylizacji włosów, co może prowadzić do ich nadmiernego wysuszenia.

* Dimethicone – silikon, zmniejsza lepkość preparatu. Silikony to popularna nazwa siloxanów. W zależności od wielkości cząstek, różnią się właściwościami i funkcją w kosmetykach, ale z reguły stosowane są jako emolienty, tworzą warstwę okluzyjną i poprawiają konsystencję produktów. Ogólnie są to związki uznane za bezpieczne. Ze względu na to, że silikony o małej masie cząsteczkowej mogą wchłaniać się do organizmu, należy ograniczyć ich stosowanie. Badania nie wskazują na to, że silikony posiadają właściwości komedogenne.

* Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid – składnik buforujący, utrzymuje prawidłowe pH kosmetyku.

* Ascorbyl Glucoside – stabilna forma witaminy C rozpuszczalna w wodzie. Jest silnym antyoksydantem, działa rozjaśniająco, stymuluje produkcję kolagenu.

* Sodium Hyaluronate – hialuronian sodu (sól sodowa kwasu hialuronowego). Utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry, wiąże wodę i zatrzymuje ją w kosmetyku, a także na powierzchni skóry. Działa przeciwzmarszczkowo.

* Sodium Hydroxide – soda kaustyczna, substancja silnie zasadowa. W kosmetykach reguluje odczyn pH. Jest to związek silnie drażniący , dlatego jest dopuszczony w kosmetykach w ograniczonych stężeniach.

* Sodium Benzoate – konserwant, przedłuża trwałość kosmetyku. Dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych.

* Phenoxyethanol – jeden z najczęściej stosowanych środków konserwujących w kosmetykach. Używany także jako stabilizator i substancja zapachowa. Zatwierdzony w kosmetykach w stężeniach do 1,0%. Komisja Europejska ostrzega, że może być toksyczny, gdy stosowany dookoła jamy ustnej. Może powodować podrażnienia w okolicach oczu i ust, uszkodzenia komórek wątroby oraz być absorbowany przez skórę. FDA (US Food and Drug Administration) ostrzega, iż niemowlęta oraz kobiety w ciąży nie powinny mieć styczności z produktami kosmetycznymi zawierającymi fenoksyetanol.

* Adenosine – adenozyna. Idealny preparat przeciwzmarszczkowy – działa wygładzająco, liftingująco, wspomaga walkę z przebarwieniami.

* Faex Extract/yeast Extract/extrait De Levure – ekstrakt z drożdży. Ma działanie antyrodnikowe. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację skóry.

* PEG-2 Methyl Glucose Sesquistearate, PEG-6 Hydrogenated Castor Oil – emolienty. PEGi to polimery z grupy polieterów. W zależności od tego, ile jednostek glikolu etylenowego znajduje się w łańcuchu polimerowym, taką cyfrę występuje w nazwie PEG-a. Używa się ich jako rozpuszczalników, emulgatorów, humektantów i środków myjących. PEGi to substancje zatwierdzone jako bezpieczne, jednak zwrócono uwagę na możliwość wystąpienia zanieczyszczeń tlenkiem etylenu i 1,4-dioksanem, które są substancjami rakotwórczymi. PEGi pochodzenia roślinnego mogą zawierać pozostałości pestycydów i metali ciężkich. Mogą zwiększać penetrację innych składników przez skórę. PEGi nie powinny być stosowane na uszkodzoną skórę. Wykazują objawy genotoksyczności.

* Salicyloyl Phytosphingosine – minimalizuje skutki oddziaływania promieniowania UV. Wzmacnia naturalne funkcje obronne skóry, wspomaga gojenie się stanów zapalnych.

* Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate – stabilizator emulsji.

* Limonene – składnik kompozycji zapachowej. Może wywołać reakcję alergiczną.

* Xanthan Gum – guma ksantanowa. Stabilizator, zagęstnik, reguluje lepkość kosmetyku.

* Caprylyl Glycol – emolient, zapobiega wysychaniu kosmetyku. Kondycjonuje skórę (zmiękcza, wygładza). Tworzy film, co daje właściwości pośrednio nawilżające.

* Disodium EDTA – EDTA (EthyleneDiamine Tetraacetic Acid) i jego sole to krystaliczne substancje często spotykane w postaci wodnych roztworów. EDTA jest czynnikiem, który ma zdolność wiązania jonów metali. Swego czasu była to substancja mocno kontrowersyjna.

* Octyldodecanol – emolient. Natłuszcza, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka.

* Citronellol – składnik kompozycji zapachowej. Może wywołać reakcję alergiczną.

* Fragrance – kompozycja zapachowa. Może wywołać reakcję alergiczną.


Według mojej oceny skład nie powala, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że jest bardzo kontrowersyjny. Silikon, gliceryna czy alkohol, które znajdują się na początku składu mogą u niektórych z Was przynieść więcej szkody niż pożytku. Ponadto warto mieć z tyłu głowy, że serum/koncentrat w regularnej cenie kosztuje ponad 300 zł za 30 ml! Szok!!! Tym bardziej, że bardzo podobny skład ma inny kosmetyk z tego samego koncernu za ok. 30 zł...

Aqua/Water, Glycerin, Dimethicone, Cetearyl Ethylhexanoate, Alcohol Denat., Hydroxyethylpiperazine, Ethane Sulfonic Acid, Silanetriol, Bisabolol, Dimethiconol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Silica Dimethyl Silylate [nano]/Silica Dimethyl Silylate, Hyaluronic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Isopropyl Myristate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Betula Alba Juice, Ethylhexyl Palmitate, Butylene Glycol, Hexylene Glycol, Tocopherol, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, CI 42090/Blue 1, Linalool, Farnesol, Limonene, Citral, Parfum/Fragrance. (F.I.L. B201630/1).
 
 Co Wy na to?

Komentarze

Popularne posty